LifeFree.pl

Hanna Jurczak

Hanna Jurczak
Imię i nazwisko: Hanna Jurczak Profesja: Trener, Terapeuta

Jako psychoterapeutka pracuje metodą focusingu, związana jest ze środowiskiem psychoterapii humanistycznej doświadczeniowej. Ukończyła Szkołę psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, roczny kurs terapii Gestalt w Krakowie, Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP oraz staże kliniczne w ośrodkach w Niemczech (Berlin, Bergisch Gladbach). Pracuje w Centrum Psychoterapii w Warszawie Dolnej oraz prowadzi własną praktykę terapeutyczną.

Tworzy spotkania warsztatowe dla różnych grup odbiorców. Interesuje ją rozwijanie umiejętności kontaktu pozawerbalnego, świadomości ciała, ruchu a przez to rozwijanie intuicji i lepszego kontaktu ze sobą oraz rozwijanie kreatywności, twórczość w aspekcie terapeutycznym. Lubi pracę na procesie, zawsze podąża za tym co dzieje się w grupie pomimo posiadania koncepcji/scenariusza zajęć. W pracy z grupami posługuje się czuciem i intuicją jako kompasem mając wiedzę i doświadczenie jako punkt wyjścia, fundament do osiągania celów z uczestnikami pracy. Jej warsztaty są rzeką doświadczenia powstającego w kontakcie ciał, umysłów, uczuć i potrzeb osób pracujących ze sobą.

Jako artystka – zajmuje się tańcem, improwizacją, współtworzy środowisko kontakt improwizacji w Warszawie, od ponad 12 lat, pracuje jako aktorka i tancerka (Fundacja Sztuka Ciała, Fundacja Artystyczna PERFORM); maluje. Ukończyła szkolenie choreograficzne w Hurtowni Ruchu w Krakowie oraz roczny kurs Analizy Ruchu Labana. Tworzy własne spektakle używając różnorodnych mediów: tańca, obrazu, głosu, muzyki na żywo („ŚNIENIE/Obraz Kobiety” (2021), ”ŚwiatłoCienie” (2021r.), w latach 2019-2020 r – performance taneczne o charakterze site-specific, 2018-2019 – spektakle z młodzieżą w ramach projektów m.in.: „Lato w Teatrze”, grupę improwizacyjną w Dorożkarni w Warszawie).

Prywatnie miłośniczka spadających liści, rozkwitających pąków, skrzydeł ważki, ciszy i przestrzeni. Dzika i medytująca. Chodzi boso po rosie i śniegu. Zbiera kamienie. Widzi światło i cień. Zanurza się w ogniu i ramionach ukochanego.

 

Artykuły

Fot. Marta Ankierstejn-Wegier, Projekt „Po-łaczenia”

Taniec: Improwizacja codzienna

Inspiracje
czwartek, 02 czerwca 2022, 14:39
Uwielbiam chwilę, kiedy poruszam się w mieście po uliczkach albo na wsi po drogach, nie mając zadania do wykonania. Wtedy kierunek mojego ruchu może powstawać w trakcie chodzenia...
WSPÓLNOTA

WSPÓLNOTA

Rozwój
piątek, 29 października 2021, 23:57
Marzenie o Wspólnocie zaprowadziło mnie prosto do Domu w Polu – dosłownie i w przenośni. Między górą, lasem, polem; przejazdami do miasta i wizjami, które snujemy.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć