LifeFree.pl

Aleksandra Gotkowicz

Gotkowicz Aleksandra
Imię i nazwisko: Aleksandra Gotkowicz Profesja: Terapeuta
Strona www: http://www.psychologztoba.pl
Telefon: 504 844 064
Facebook: https://web.facebook.com/psychologztoba?_rdc=1&_rdr

Doświadczenie:

Ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenia Intra oraz członkiem PTP – Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła roczną Szkołę Trenerów Grupy TROP. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach naukowych i szkoleniach. Doświadczenie kliniczne w terapii problemów z lękiem, złością, zaburzeń nastroju (w tym depresją) oraz z powodu zaburzeń nerwicowych i depresją zdobyła na Oddziale Nerwic Szpitala MSWiA w Otwocku. Prowadząc konsultacje psychologiczne w Fundacji Można Inaczej miała okazję pracować z osobami, które były ofiarami dyskryminacji.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

W swojej pracy łączę wiele nurtów dostosowując je do potrzeb pacjenta. Szczególnie bliski jest jej nurt humanistyczno-egzystencjalny oparty na pełnym bezpieczeństwa i szacunku kontakcie między pacjentem a terapeutą. Jako trener procesu grupowego prowadzi treningi psychologiczne oraz warsztaty rozwoju osobistego. Osobom, które się do niej zgłaszają, proponuje pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych i młodzieży oraz terapię par i małżeństw.

Inspiracja:

Praca psychoterapeuty to przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem. Klient podczas sesji terapeutycznych, często po raz pierwszy przeżywa niektóre z emocji. Emocje te są w wielu przypadkach bardzo trudne i nie zawsze uświadomione, mają jednak zasadniczy wpływ na jakość życia pacjenta. Dzięki pracy z klientem odkryła, że doświadczając tych emocji, nazywając je, przeżywając człowiek zbliża się do siebie. Stara się towarzyszyć swoim pacjentom w tym procesie, empatycznie i bezwarunkowo akceptując to, co przeżywają. Wierzy, że każdy jest sam dla siebie ekspertem.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.