LifeFree.pl

Izabela Zamirska – Rąpała

Izabela Zamirska – Rąpała
Imię i nazwisko: Izabela Zamirska – Rąpała Profesja: Coach, Terapeuta, Trener
E-mail: iza.zamirska@gmail.com
Telefon: 531-006-757

Doświadczenie:

Od ponad 25 lat związana jestem z oświatą, przez 10 lat prowadziłam własny, prywatny gabinet psychoterapeutyczny, przez kilkanaście lat byłam kuratorem sądowym, mam bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą, jestem pedagogiem, coachem, a przede wszystkim szkoleniowcem. Na przestrzeni lat z powodzeniem realizowałam szkolenia dotyczące rozwoju osobistego i kształtowania kwalifikacji zawodowych czy coachingu, także w oparciu o duże projekty unijne.

Przeszłam wiele zawodowych dróg, które mnie zaprowadziły do tej jednej, odnoszę wrażenie wreszcie właściwej. Pracę trenera traktuje jako rozwój zarówno własny, jak i uczestników moich szkoleń.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Pracuję głównie autorsko i warsztatowo. Realizując cel szkolenia staram się mieć na uwadze potrzeby uczestników w zależności od etapu pracy grupy. Moje szkolenia tematycznie wiążą się z szeroko rozumianym rozwojem własnych kompetencji w obszarze duchowości, rozwoju własnego, szukania siebie i bogacenia siebie o kolejne obszary wiedzy psychologicznej, filozoficzne, socjologicznej, kulturowej, jak i tej niekonwencjonalnej, nie potwierdzonej naukowo.

Interesuję się teorią Lowena, metodą ustawień systemowych, neurobiologią mózgu, biochemią mózgu, wpływem jogi i medytacji na stan psychiki, psychodietetyką, psychoanalitycznym rozumieniem teorii osobowości i psychopatologii. Jestem pasjonatką kina, nie wyobrażam sobie mojej codzienności bez kontaktu z literaturą i innymi formami sztuki, bez otaczających mnie zwierząt, czy szerzej bez kontaktu z przyrodą. Przekazuję wiedzę, którą zdobyłam w długim procesie nauki z różnych źródeł, opieram się na studiach i własnych przemyśleniach, na dojrzale ukształtowanym systemie poglądów i wartości.

To, o czym mówię, czego nauczam i co przekazuję, często istnieje realnie w moim własnym życiu. Jestem spójna z wartościami które przekazuję-uczę się tego.

Czym jest dla mnie podejście holistyczne:

Postrzegam siebie holistycznie, jako cześć wszechświata i kładę nacisk na ekologiczną samoświadomość. Niszcząc drzewo, roślinę, zanieczyszczając wodę, czy glebę – zabijamy pośrednio siebie. Energia płynąca z relacji, z miejsca, w którym żyję, od ludzi, którzy mnie otaczają, bezpośrednio wpływa na mnie, na mój stan świadomości i samopoczucie. Pracuję z ludźmi, patrzę na nich z miłością, staram się zawsze przekazać więcej ponad oczekiwania grupy, niosę niejednokrotnie idee niepopularne, w opozycji do sterowania, któremu ulegamy. Pokazuję wpływ ideologii i systemów, ich zagrożenia i konfliktowość. Otwieram na dobro, niestandardowe myślenie, twórcze procesy i kreatywne podejścia do wyzwań jakie stawia przed nami życie.

Artykuły

Poczwarka

Poczwarka

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 12:58
W starożytnej Grecji duszę określano mianem psyche i przedstawiano pod postacią motyla. Wyłanianie duszy z poczwarki jest analogiczne do powstawania duszy z materii.
Żywioł Ziemi. Tekst o ogrodnictwie?

Żywioł Ziemi. Tekst o ogrodnictwie?

Inspiracje
środa, 28 marca 2018, 20:24
Ja jestem z Ziemi. Kiedy widzę usychające kwiatki na parapetach, które ostatkiem siły walczą o przetrwanie, cierpię. Boli mnie, gdy widzę wycinane drzewa. Boli mnie fizycznie.
Prosta instrukcja algorytmu zmiany

Prosta instrukcja algorytmu zmiany

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:10
Szukaj w życiu kryzysów, dotykaj swoich słabości, poznawaj je, doświadczaj ich, bo one mówią jaki jesteś i w którą stronę trzeba iść. Bo jest to, co jest, jak powiedział mój mistrz, i nic więcej. I tak było też ze mną.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.