LifeFree.pl

Katarzyna Lessmann Czardybon

Katarzyna Lessmann Czardybon
Imię i nazwisko: Katarzyna Lessmann Czardybon Profesja: Trener

Doświadczenie

 Z wykształcenia jestem filolożką i tłumaczką. Ukończyłam rusycystykę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Studiowałam również filologię germańską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem absolwentką studiów podyplomowych w zakresie psychologii menadżerskiej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ukończyłam roczny Intensywny Kurs Mediacji w Akademii NVC w Warszawie. Jestem również absolwentką II edycji Holistycznej Szkoły Trenerów, a po ukończeniu koordynatorką i kotrenerką edycji VI w Katowicach. Obecnie jestem studentką szkolenia podstawowego w Instytucie Psychologii Procesu, na dwuletnim studium w Krakowie. Zostałam przyjęta do programu licencyjnego na ścieżce terapeutycznej.

 Obszar zainteresowań i metody pracy

Od ponad 8 lat zarządzam różnej wielkości zespołami dla klientów międzynarodowych w dużych organizacjach. Jako trener wewnętrzny prowadzę szkolenia z zakresu komunikacji empatycznej. Rozwój osobisty łączę z rozwojem duchowym.

W pracy wykorzystuję swoje doświadczenie liderskie, trenerskie oraz dialogowe formy rozwiazywania konfliktów.

 Inspiracje

Jestem miłośniczką natury. Dzieciństwo i młodość spędziłam w leśniczówce na Mazurach. Jestem fanką pracy w kręgu.  Bliskie są mi idee rodzicielstwa bliskości i edukacji alternatywnej. Orędowniczka chustonoszenia, propagatorka długiego karmienia naturalnego. Prywatnie żona biegacza, wspinacza i żeglarza, mama przedszkolaka.

 

Tagi

Artykuły

Strajkowe early adopters czyli o jaskółkach

Strajkowe early adopters czyli o jaskółkach

Inspiracje
niedziela, 29 listopada 2020, 15:54
Kilka dni temu, myjąc okna na tarasie (takie lockdown'owe zajęcie), przyszła do mnie refleksja. Spostrzeżenie, a może wniosek, z mojego dawnego świata.
Przedwiośnie na przedzimiu

Przedwiośnie na przedzimiu

Inspiracje
czwartek, 12 grudnia 2019, 19:35
Pory roku zwariowały, w sercu, na styku jesieni i zimy, zamiast snu zimowego, wybudzanie się...
Small talk klimatyczny

Small talk klimatyczny

Inspiracje
poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:40
„Small talk” jest umiejętnością rodem z salonów. Uczono go gentelmanów, bo był częścią savoir-vivre. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma ...
Czego możemy nauczyć się od roślin?

Czego możemy nauczyć się od roślin?

Inspiracje
piątek, 03 maja 2019, 13:14
Szamani już przed tysiącami lat wcielali się w postaci zwierząt i roślin, a nawet w przyrodę nieożywioną, jak kamienie, by w rytuałach i wizjach posiąść ich moc i właściwości.
Siła sióstr

Siła Sióstr. O odcieniach kolektywnej kobiecości.

Inspiracje
piątek, 15 lutego 2019, 14:52
Czułam, że rosnę. I czułam, jak wraz ze mną, wraz z coraz większym osadzeniem się w decyzji, rośnie ze mną pole kolektywne. Całe Pole Kobiet. Kto czuje ten wie. Miałam takie poczucie, że każda z nas, podjęła ważną decyzję, która umacnia nas wszystkie.
Customer iluzja

Customer experience, tak jakby o kupowaniu szczęścia.

Inspiracje
sobota, 17 listopada 2018, 10:39
Customer experience. Nie oswojony jeszcze termin, nie przetłumaczony „na nasz”. Aż kłuje w uszy. Już się oswoiliśmy z hasłem: satysfakcja klienta, ale to nie to samo. To jest coś szerzej.
Pieczenie chleba, metafora życia

Pieczenie chleba. Eksperyment i metafora życia.

Inspiracje
czwartek, 25 października 2018, 16:27
Przygarnij więc swoją „ porażkę” i zrób z niej coś dobrego. Taki porażkowy recykling. Wtórny obieg błędowi, nie błędny. Wyrzuć narzekający umysł. Odpuść przeszłość. Odpuść to , co było, ten chleb, co nie wyszedł, to usypianie...
Pomiędzy jest coś innego

Między kociokwikiem a Wu Wei

Inspiracje
niedziela, 23 września 2018, 22:46
Dopuścić do głosu intuicję... Czasem trzeba podjąć działanie natychmiast, reakcja jest niezbędna, a czasem będzie to tylko spalanie się, niepotrzebne generowanie akcji dla samej aktywności, a nie tworzenie przestrzeni, w której może wydarzyć się „coś".
życie w niedosycie

Życie w niedosycie

Inspiracje
czwartek, 25 października 2018, 12:13
Podejmujemy decyzję w momencie doświadczenia. Potem jest już inna chwila. Jesteśmy ludźmi, nie robotami. Ulegamy i nie ulegamy. Poddajemy się, błądzimy. Trwamy. Uczymy się. Ma to w sobie piękno. To właśnie cały urok człowieczeństwa.
O pustce. Takiej, która się przydarza, chwilowej, ulotnej, pięknej

O pustce. Takiej, która się przydarza, chwilowej, ulotnej, pięknej

Inspiracje
poniedziałek, 06 sierpnia 2018, 17:20
W błogiej pustce coś jednak jest. Tam jest pełnia. Kompletność. Niczego więcej nie trzeba. Wszystko mam. Nie szukam, nie zastanawiam się i cieszę się tym. To jest na chwilę. Ulotną. Być może inni mają inaczej. A może ktoś ma tak, jak ja.
Poznajcie Heroinę

Poznajcie Heroinę

Inspiracje
czwartek, 26 lipca 2018, 14:14
Była sobie raz dziewczyna i miała na imię Heroina. Dostała takie imię po praprababce, która była główną aktorką obwoźnego teatru variété z Petersburga i w ogóle obiektywnie rzecz biorąc, bardzo dzielną kobietą.
Zew

Zew

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 12:49
Gdy poczujesz zew, nic w danym momencie nie jest ważne. Nie możesz się skupić na niczym i myślisz tylko o tym, dopóki tego nie spełnisz. Dzikus się dobija.
Roz-Czarowanie

Roz-Czarowanie

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 12:56
Przyszło do mnie. Czym ono jest? Czy nierozerwalnie łączy się z oczekiwaniami i nadziejami. I jak to jest: mieć je czy ich nie mieć? Nie mieć też wyobrażeń i fantazji?
Dlaczego docenianie jest trudne?

Dlaczego docenianie jest trudne?

Rozwój
czwartek, 26 lipca 2018, 18:39
Dużo łatwiej jest zorganizować „cykl narzekania” – ba! Nawet w ogóle nie trzeba się starać, on zawiązuje się sam. Segmentuje się samoistnie i zwiera szeregi przez osmozę. W cykl wdzięczności trzeba włożyć wysiłek, energię o przeciwległym wektorze.
Odyseja ekstrawertyka 2018

Odyseja ekstrawertyka 2018

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 12:59
„Jestem w nastroju nieprzysiadalnym” śpiewa, albo raczej recytuje Marcin Świetlicki. Ostatnio przyszła do mnie, na nowo, po długiej przerwie jego poezja i muzyka.
Puke Management - Zarządzanie rzygiem

Puke Management - Zarządzanie rzygiem

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:00
Słuchajcie, jesteście pierwsi, którzy się o tym dowiedzą! Właśnie wymyśliłam rewolucyjną, jeszcze nie opatentowaną metodę, o chwytliwej nazwie „Puke Management - Zarządzanie rzygiem”.
Relacyjna kawa na ławę

Relacyjna kawa na ławę

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:00
W naszej głowie wątpliwości, burza mózgów. Stop klatka. Spojrzenie z boku. Dość. Symboliczne, eteryczne tupnięcie nóżką, albo dosłowne i energiczne walnięcie pięścią w stół. Koniec tych gier. Kawa na ławę.
Empatia dla siebie. Empatia dla ciała

Empatia dla siebie. Empatia dla ciała

Inspiracje
środa, 28 marca 2018, 22:48
Tyle się słyszy o empatii. Że warto być empatycznym dla innych, dla dzieci, dla świata i w ogóle. Zajmuję się tym tematem tak na serio z dobre 3 lata i wciąż na nowo zadziwia mnie, jak to działa. I gdzie jest klucz, i jak to zrobić?
Zaufanie

Ufność i coraz więcej ufności

Inspiracje
czwartek, 08 marca 2018, 13:34
A czy Ty ufasz? Potrafisz zaufać? Ja się uczę i ufam coraz to pewniej. Czasem się trochę muszę zmotywować, ale jestem spokojna o wynik, więc dzieje się to coraz łatwiej. Zaufać sobie. Zaufać swojemu ciału.
Udomowiony kot

Multitasking za kółkiem i pod wodą, czyli o pisaniu

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:10
Sam proces powstawania tekstu też jest na zasadach multitaskingu. Słowa rzadko przychodzą, gdy leżę bezczynnie w łóżku. Często dzieje się to podczas czegoś, gdy umysł tak na prawdę jest skupiony na jakiejś innej czynności, powtarzalnej. Zajęty.
Zabiegana biegnąca

Zabiegana biegnąca

Recenzje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:18
Czytałaś kiedyś książkę o sobie? No ja właśnie czytam. Na każdej stronie odnajduję odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i całą gamę inspiracji. Otwieram, czytam i zupełnie jakby ktoś wiedział, że akurat o tym niedawno rozmyślałam.
Matka i dziecko - czarno-białe

Wystarczająco Dobra Matka

Rozwój
środa, 24 stycznia 2018, 16:38
Jako matka 4-ro i pół latka przeszłam przez etap bycia laktoterrorystką, fanatyczką BLW, aż doszliśmy wspólnie do etapu, w którym na kolację serwuję makaron z masłem i solą i cieszę się tym.
Krąg dłoni

Kręgi naprawcze w Katowicach

Rozwój, Recenzje
poniedziałek, 06 sierpnia 2018, 21:43
Dołączyłam do katowickiej grupy ćwiczeniowej Kręgów naprawczych wg metody Dominica Bartera. Krąg zwołała Monika Szczepanik w Naszej Dobrej Szkole. Grupa spotykać się będzie raz w miesiącu, przez najbliższe 6 miesięcy przy ulicy Agnieszki w Katowicach.
Harmonia Sfer

Koncert Harmonii Sfer - recenzja

Rozwój, Recenzje
czwartek, 08 marca 2018, 14:18
Byłam ostatnio na koncercie. Tyle, że to nie był zwykły koncert. Dlatego też chcę się podzielić swoimi odczuciami jako uczestnik, bo polecam go z całego serca.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.