LifeFree.pl

Anna Gierlińska

Anna Gierlińska
Imię i nazwisko: Anna Gierlińska Profesja: Trener
Strona www: http://akademiajungowska.pl/
E-mail: kontakt@akademiajungowska.pl

Doświadczenie:

prowadzi warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych. Ma również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze edukacji ekologicznej oraz jako nauczycielka filozofii i etyki. Propagatorka praktycznego wymiaru filozofowania - prowadziła autorki cykl warsztatów filozoficznych dla małych dzieci, prowadzi warsztaty filozoficzno-psychologiczne dla dorosłych. Zaangażowana edukatorka i aktywiskta ekologiczna. Prowadzi warsztaty ekopsychologiczne i warsztaty motywacyjne dla aktywistów ekologicznych. Od dwóch lat zaangażowana w działalność Akademii Jungowskiej - współprowadzi warsztaty Akademii i grupę pracy ze snami. 

Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego w Warszawie i polsko-niemiecki kurs Pedagogiki Dzikiej Przyrody.

 Obszary zainteresowań i metody pracy:

Poprzez swoją pracę, ale również swoje życie, pomaga  innym pełniej doświadczać swojego TU i TERAZ oraz bycia bliżej Natury. Towarzyszy ludziom w odkrywaniu samych siebie. Jej warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, podążanie za procesami w przyrodzie oraz pracę indywidualną z własnym wewnętrznym procesem. Czerpie z podejścia jungowskiego, pedagogiki dzikiej przyrody oraz głębokiej ekologii i ekopsychologii.

 Inspiracje: 

Jej największym nauczycielem jest samo życie, takie jakim jest. Inspiracją jest  dzika przyroda i wielu wrażliwych ludzi, których spotkała na swojej drodze, a szczególną miłością są rzeki z nieuchronnością i niezmiennością ich nurtu, będącego wielkim symbolem przepływu energii i emocji, biegu samego życia.

 

Tagi

Artykuły

Zabawa tożsamością, czyli jak tworzyć opowieści

Zabawa tożsamością, czyli jak tworzyć opowieści

Rozwój
wtorek, 06 marca 2018, 14:42
Gdy opowiadam czy piszę o sobie, spoglądam na własne doświadczenia oczyma narratora. Gdy czytam spisaną przez siebie opowieść, patrzę na nią oczyma czytelnika. Zaczynam wówczas poszerzać swoje „ja”. Zatem kim właściwie jestem?
Dwie Fridy. Na ścieżkach kobiecej siły

Na ścieżkach kobiecej siły

Rozwój
wtorek, 06 marca 2018, 14:50
Gdzie się zaczyna kobieca podróż w poszukiwaniu siły i autonomii? Którędy prowadzą ścieżki kobiecej siły? Czym jest kobieca siła i autonomia? Drogi te z pewnością nie są proste i łatwe do przebycia.
Wędrówki z nurtem życia

Wędrówki z Nurtem życia

Rozwój, Inspiracje
wtorek, 06 marca 2018, 14:52
Nie potrzebujesz masy pieniędzy i miesięcy wolnego czasu, by przeżyć przygodę. Wystarczy wyjść z domu, udać się do pobliskiego lasu lub parku. Słuchać i patrzeć z ciekawością turysty w dalekich krajach lub małego dziecka, które rozpakowuje prezent.
Ekopsychologia

W czasach Wielkiej Zmiany potrzebujemy ekopsychologii

Rozwój, Inspiracje
czwartek, 08 marca 2018, 14:03
Jak przekonuje Joanna Macy żyjemy w czasach Wielkiej Zmiany od Społeczeństwa Industrialnego Wzrostu w kierunku Społeczeństwa Wspierającego Życie. Czas ten jest dla wszystkich niezmiernie trudny i dlatego potrzebujemy, jak nigdy dotąd, ekopsychologii.
Cień, Jung i impro

Cień, Jung i impro

Rozwój, Inspiracje
środa, 07 marca 2018, 16:07
W szerokim sensie cień jest wszystkim tym, co w tym momencie nieświadome. Wszystkim, czym w tej chwili nie jestem. Podążanie za procesem życia polega na odsłanianiu tego, co w cieniu i oświetlaniu ciemności.
Kontrola - ludzka klatka

Kontrola - ludzka klatka bojaźni

Rozwój
środa, 07 marca 2018, 16:09
"Jesteśmy osaczeni przez aż nazbyt ludzką bojaźń, że świadomość – nasza prometejska zdobycz – ostatecznie okaże się niezdolna, by służyć nam tak dobrze jak natura." C.G. Jung
Z nurtem życia

O granicach - refleksje z warsztatów Z nurtem życia

Rozwój, Recenzje
środa, 07 marca 2018, 16:13
Szerokie, niemal bezkresne przestrzenie łąk i pól. Obserwuję urzekającą panoramę wiejskiego krajobrazu. Przestrzeń styku dwóch światów: dzika natura lasów i błękitu nieba, z drugiej strony oswojona przyroda uprawnych pól, krów i ludzkich domostw.

Wydarzenia

Matka Ziemia. Warsztat ekopsychologiczny

Matka Ziemia. Warsztat ekopsychologiczny

Warsztaty
2018-05-31 - 2018-06-03
Zapraszam na warsztat, w trakcie którego będziemy poszukiwać mądrości i uzdrawiającej mocy w Naturze i w sobie oraz z uwagą i troską przyglądać się kobiecemu aspektowi w nas samych. Sięgniemy do archetypu Wielkiej Matki obecnego w kulturze, zgłębimy nasze sny i wizualizacje, a przede wszystkim będziemy rosnąć w siłę poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą i Ziemią.
Najważniejsza wiadomość w historii ludzkości. Co z nią zrobisz?

Najważniejsza wiadomość w historii ludzkości. Co z nią zrobisz? Wstęp wolny

Inne
2018-03-06
Zapraszamy do udziału w pierwszym sezonie cyklu otwartych spotkań z ekologią, filozofią i psychologią "Spotkania z ekopsychologią - Karmnik Reaktywacja". Spotkania będą dotyczyły najbardziej palących problemów współczesnego świata, które naszym zdaniem wymagają namysłu filozoficznego. Zapraszamy na pierwszy epizod tego sezonu poświęcony dyskusji o emocjach w związku ze stanem Ziemi oraz o tym jak ekopsychologia może pomóc w przekraczaniu rozpaczy Wstęp wolny.
Czerwona Księga Junga - Mandala

Mandala życia - warsztat Akademii Jungowskiej

Warsztaty
2018-02-10
Mandala to według Junga symbol jednoczący wyrażający najdoskonalej pełnię psychiczną człowieka. Mandala to okrąg wykazujący na centralny punkt naszej psychiki, czyli archetyp jaźni. Dynamicznie ujęta przedstawia proces integracji osobowości, zjednoczenia tworzących ją przeciwieństw. W procesie rysowania mandali będziemy poszukiwać naszej pełni integrując różne aspekty naszej psychiki. Przyjrzymy się temu, jak jawi się nasze „tu i teraz”.
Z nurtem życia

Z nurtem życia

Warsztaty
2018-07-13 - 2018-07-18
Zapraszam Cię na warsztat Z nurtem życia, w trakcie którego będziemy uczyć się uważnej obserwacji i ćwiczyć postawę ciekawości i otwartości. Warsztat Z nurtem życia ma różnorodne korzenie. Jednym z nich jest psychologia głębi C.G. Junga. Nasza praca w trakcie warsztatu nawiązuje również do tradycji głębokiej ekologii i pedagogiki dzikiej przyrody. Większa część warsztatu odbędzie się w terenie - na łąkach i w lasach w pięknych okolicznościach przyrody dzikiej Puszczy Boreckiej i Mazurskich Jezior.
Czerwona Księga Junga - Sny

Idź za marzeniem! Grupa rozwojowa pracy ze snami

Warsztaty
2018-02-24 - 2018-06-09
Sny od dawna intrygowały i inspirowały ludzi. Grupa pracy ze snami to cykl pięciu spotkań, w trakcie których będziemy analizować sny. To również przestrzeń gdzie w intymnej atmosferze kameralnego grona będziemy zastanawiać się jakie jest znaczenia snów w naszym życiu. Czym jest sen i jaki ma on dla mnie sens? Czego uczą mnie sny? Jakie jest miejsce snów, marzeń i wyobraźni w moim życiu?

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.