LifeFree.pl

Urszula Sołtys-Para

Sołtys-Para Urszula
Imię i nazwisko: Urszula Sołtys-Para Profesja: Terapeuta
Strona www: http://www.twojpsycholog.net.pl
E-mail: ulaso@interia.pl
Telefon: 660 775 288

Doświadczenie:

Ukończyła psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2003. Później odbyła kompleksowe szkolenie z zakresu terapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Szkolenia dotyczyły różnorakiej tematyki: terapia rodzinna, psychoterapia małżeństw i par, praca z problemami psychosomatycznymi, praca z zaburzeniami lękowymi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kilku poradniach psychologicznych na Śląsku.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Jako psycholog i psychoterapeuta prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych, terapię par oraz terapię rodzinną (w przypadku trudności u dzieci i młodzieży). Pracuje przede wszystkim w nurcie terapii ericksonowskiej i systemowej. Inspirują ją tacy mistrzowie terapii jak Milton H. Erickson, Irvin D. Yalom, Virginia Satir i Jorge Bucay. Pracę terapeutyczną prowadzi w nurcie integracyjnym, korzysta z różnych modeli teoretycznych, w zależności od zgłaszanego problemu, oczekiwań pacjenta i ustalonych celów terapii. Najczęściej odwołuje się do myślenia systemowego (uwzględnianie kontekstu rodzinnego w rozumieniu trudności pacjenta) i technik ericksonowskich (zorientowanie na przyszłość z uwzględnieniem procesów „tu i teraz”, bazowanie na zasobach pacjenta, praca z metaforą, wyobraźnią, symbolami).

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.