LifeFree.pl

Teresa Trautman

Trautman Teresa
Imię i nazwisko: Teresa Trautman Profesja: Terapeuta
Strona www: http://www.paidagogos.pl
E-mail: kontakt@paidagogos.pl
Telefon: 502 291 134
Facebook: https://web.facebook.com/GabinetPsychologicznyPAIDAGOGOS/

Doświadczenie:

Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Swoje kompetencje zawodowe rozwijała w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. W latach 2007 - 2011 pracowała jako psycholog z osobami niepełnosprawnymi na Warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej w Gliwicach. Doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała współpracując z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną Partner w Gliwicach, Domem Dziecka Nr 3 w Gliwicach, a także Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Od 2010 roku prowadzi własną praktykę terapeutyczną. Jest współzałożycielką Konsylium- Centrum Diagnozy i Terapii w Katowicach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

W zależności od potrzeb uczestnika terapii, psychoterapia może przybrać postać procesu krótko lub długoterminowego. Psychoterapia krótkotermionowa trwa nie dłużej niż kilka miesięcy. Psychoterapia długoterminowa trwa rok i więcej. Za każdym razem decyzja o długości trwania terapii jest podejmowana w dialogu klienta z terapeutą i opiera się na trafnym rozpoznaniu potrzeb konkretnego uczestnika terapii. Pracuje metodą Gestalt. Jest to całościowe podejście terapeutyczne, które na równi uwzględnia czynnik emocjonalny (uczucia), poznawczy (myśli), behawioralny (zachowanie) i środowiskowy (otoczenie osoby) w funkcjonowaniu człowieka. Oferuje psychoterapię dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży, par/małżeństw.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.