LifeFree.pl

Sonia Skrętkowska

Skrętkowska Sonia
Imię i nazwisko: Sonia Skrętkowska Profesja: Terapeuta
Strona www: http://www.psycholog-dzieciecy.eu
E-mail: sskretkowska@gmail.com
Telefon: 501 380 023
Facebook: https://web.facebook.com/sonia.skretkowska

Doświadczenie:

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w 2004r., studia podyplomowe „Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi” na Uniwersytecie Warszawskim w 2009r. oraz studia podyplomowe „Stosowana analiza zachowania - przygotowanie do pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania” na Wydziale Zamiejscowym SWPS w Katowicach w 2016r. Od 2007r. zawodowo jest związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu, gdzie pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i ich rodzinami, dokonując diagnozy, udzielając porad indywidualnych i prowadząc terapeutyczne zajęcia z grupą. Aktualnie ubiega się o uzyskanie certyfikatu Terapeuty Behawioralnego, co jest związane z ciągłym podnoszeniem swoich kwalifikacji poprzez staże odbywane w ośrodkach behawioralnych w całym kraju oraz systematyczną superwizję pod kierunkiem certyfikowanego superwizora.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na pracy z dziećmi o zaburzonym rozwoju lub przejawiających zachowania trudne oraz ich rodzicami/opiekunami. Psychoterapia dzieci i młodzieży prowadzona jest w nurcie poznawczo-behawioralnym. Terapia behawioralna dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w tym: autyzm, Zespół Aspergera), polega na systematycznej, intensywnej pracy z dzieckiem, konstruowaniu programów terapeutycznych, dokonywaniu pomiaru zachowań w celu obserwowania zachodzących zmian w zachowaniu pod wpływem oddziaływań terapeuty.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.