LifeFree.pl

Mirosław Piróg

Mirosław Piróg
Imię i nazwisko: Mirosław Piróg Profesja: Trener
Strona www: http://akademiajungowska.pl/
E-mail: kontakt@akademiajungowska.pl

Doświadczenie:

Prowadzi wykłady publiczne i warsztaty, ukazujące powiązania pomiędzy współczesną nauką a starożytnymi tradycjami mądrościowymi, takie jak Akademia Jungowska,  Archetypy duchowości Wschodu i Zachodu czy Filozofia jogi. Jego zainteresowania naukowe to psychologia głębi C.G. Junga oraz jej implikacje filozoficzne i kulturowe, antropologia i filozofia religii. Autor bloga Inne Myśli.

Inspiracje:

Jaki pisze: Psychologia Junga jest dla mnie od ponad trzydziestu lat głównym źródłem inspiracji i podstawowym narzędziem rozumienia siebie samego. Filozofia, religia, kultura i psychologia łączą się w jego dziele w spójną całość, której fundamentem jest całkowitość człowieka. Pojmuję życie jako dążenie do tej całkowitości, przejawiającej się poznawaniu samego siebie, jak i w związkach oraz relacjach z innymi. W prowadzonych przeze mnie wykładach i warsztatach zawsze dążę do przekazania wiedzy o tym, jak możemy osiągnąć ową całkowitość. Pozwala ona nam dobrze funkcjonować i osiągnąć satysfakcję w życiu, jak również pozwala stać się wartościowymi członkami społeczeństwa. Psychologia jungowska jest ścieżką, dzięki której nasze życie nabiera sensu, jest współczesną formą poszukiwania tego, co starożytna filozofia nazywała szczęściem.

Tagi

Artykuły

O Wielkim Interpretatorze. Inne myśli

O Wielkim Interpretatorze. Inne myśli

Inspiracje
czwartek, 26 lipca 2018, 17:13
Pewna pacjentka zapytała lekarza: „Czyja to dłoń?”, wskazując na swoją lewą dłoń. Lekarz zapytał: „A jak Pani sądzi?” Odpowiedziała: „Na pewno nie moja, ani też pana, zatem to dłoń mojego syna”.

"Człowiek i jego symbole" czyli C.G. Jung w pigułce

Recenzje
środa, 11 kwietnia 2018, 14:07
„Człowiek i jego symbole” to dzieło C.G. Junga oraz zespołu jego uczennic i uczniów. Książkę otwiera tekst, napisany przez Junga niedługo przed śmiercią, a w którym skupia się on na snach i ich roli w kontakcie z nieświadomością.
O ruminacji. Inne myśli

O ruminacji. Inne myśli

Inspiracje
czwartek, 15 marca 2018, 14:26
Co oznacza ruminacja? Co robimy gdy jesteśmy nieuważni? Jaki związek z uważnością ma krowa?
O rozwoju osobistym i samotności. Inne myśli

O rozwoju osobistym i samotności. Inne myśli

Inspiracje
czwartek, 15 marca 2018, 14:22
Co jest podstawowym i fundamentalnym warunkiem rozwoju osobistego? Samotność. Bo rozwój osob-isty to znajdywanie osob-nej drogi w swoim życiu, innej niż zbiorowe ścieżki proponowane przez kulturowe memy.
O genezie medytacji. Inne myśli

O genezie medytacji. Inne myśli

Inspiracje
czwartek, 15 marca 2018, 14:18
Badania ewolucjonistów i neurobiologów dowodzą, że do ukształtowania się mózgu człowieka w jego obecnej postaci doszło w wyniku selekcyjnych wpływów otoczenia, zarówno fizycznego, jak i społecznego.
O wyobraźni. Inne myśli

O wyobraźni. Inne myśli

Inspiracje
czwartek, 08 marca 2018, 22:25
Czym jest wyobraźnia i tworzone przez nią światy? Jak jest jej rola w świecie i w psychice człowieka? Czy możliwe jest w ogóle wyobrażenie sobie ludzkiej egzystencji bez udziału wyobraźni?
O iluzjach

O iluzjach. Inne myśli

Inspiracje, Recenzje
czwartek, 08 marca 2018, 22:30
Kultura jest niczym wózek inwalidzki dla paralityka, niczym GPS mający kierować nas w życiu, jednak jakże często zawodny, szczególnie wtedy, gdy chcemy zboczyć ze znanych dróg, wytyczonych przez innych ludzi i podążać własną ścieżką.
Cykl życia

Erel Shalit "Cykl życia"

Recenzje
czwartek, 22 lutego 2018, 17:10
W krótkiej recenzji nie da się oddać bogactwa archetypowych powiązań, które znajdujemy w tej książce, więc gorąco polecam jej lekturę. Nie ma bowiem ważniejszego zdania dla człowieka, w dowolnym wieku, niż nieustanne poszukiwanie znaczenia w swoim życiu.
Yoga Garden

Jung a joga

Rozwój
czwartek, 30 listopada 2017, 18:46
W 1938 roku Carl Gustav Jung odbył swoją podróż na Wschód – udał się do Indii, by odebrać doktoraty honorowe trzech uczelni. Spędził trochę czasu na podróżach po kraju i rozmowach z indyjskimi panditami.
Archetyp przemiany

Archetyp przemiany

Rozwój, Recenzje
czwartek, 08 marca 2018, 14:01
Pierwotnym doświadczeniem człowieka nie jest trwanie, utrzymywanie status quo, lecz zmiana. Naszą egzystencją rządzi archetyp przemiany.

Wydarzenia

Cykl życia - warsztat Akademii Jungowskiej

Cykl życia - warsztat Akademii Jungowskiej

Warsztaty
2018-03-17
Zapraszamy na warsztat Akademii Jungowskiej dedykowany cyklom i archetypom w naszym życiu. Nasze życie niczym strumień wytryskuje ze źródła i płynie dążąc do swego ujścia. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, nie możemy też odczynić tych wydarzeń z naszego życia, które zadecydowały o jego kształcie.
Czerwona Księga Junga - Mandala

Mandala życia - warsztat Akademii Jungowskiej

Warsztaty
2018-02-10
Mandala to według Junga symbol jednoczący wyrażający najdoskonalej pełnię psychiczną człowieka. Mandala to okrąg wykazujący na centralny punkt naszej psychiki, czyli archetyp jaźni. Dynamicznie ujęta przedstawia proces integracji osobowości, zjednoczenia tworzących ją przeciwieństw. W procesie rysowania mandali będziemy poszukiwać naszej pełni integrując różne aspekty naszej psychiki. Przyjrzymy się temu, jak jawi się nasze „tu i teraz”.
Mity miłości - wykład

Mity miłości - wykład

Inne
2018-02-13
Zapraszamy na walentynkowy wykład dr hab. Mirosława Piróga o mitach, które rządzą miłością. Według psychologii głębi mit to nie opowieść o wydarzeniach, które nigdy nie miały miejsca, jest natomiast sposobem, w jaki nasza dusza wypowiada się o tym, co dla niej najważniejsze.
Czerwona Księga Junga - Sny

Idź za marzeniem! Grupa rozwojowa pracy ze snami

Warsztaty
2018-02-24 - 2018-06-09
Sny od dawna intrygowały i inspirowały ludzi. Grupa pracy ze snami to cykl pięciu spotkań, w trakcie których będziemy analizować sny. To również przestrzeń gdzie w intymnej atmosferze kameralnego grona będziemy zastanawiać się jakie jest znaczenia snów w naszym życiu. Czym jest sen i jaki ma on dla mnie sens? Czego uczą mnie sny? Jakie jest miejsce snów, marzeń i wyobraźni w moim życiu?

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.