LifeFree.pl

Marta Kaczmarczyk

Kaczmarczyk Marta
Imię i nazwisko: Marta Kaczmarczyk Profesja: Terapeuta
Strona www: http://www.psycholog-slask.pl
E-mail: kaczmarczyk.gabinet@gmail.com
Telefon: 603 056 246

Doświadczenie:

Jest absolwentką studiów podyplomowych Podstawy psychoterapii oraz Szczegółowe problemy psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiów podyplomowych Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński, studiów magisterskich z psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie pracuje w Gabinecie Psychiatrii i Psychoterapii Spectrum w Katowicach, w Polskim Stowarzyszeniu Pomocy Psychologicznej "Silesia" w Bytomiu, w Ośrodku Leczenia Depresji i Nerwic w Gliwicach oraz w Psychiatrycznym Oddziale Dziennym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Jest również wiceprezesem Fundacji Dialog Bez Przemocy. W przeszłości pracowała w instytucjach o bardzo zróżnicowanych profilach działalności, dzięki czemu zdobyła obszerne doświadczenie w psychoterapii indywidualnej i grupowej, a także w diagnozie psychologicznej i interwencji kryzysowej.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

W swojej pracy z klientem wykorzystuje elementy różnych podejść terapeutycznych, gdyż każde z nich różni się stopniem skuteczności w leczeniu zaburzeń, czy też rozwiązywaniu problemów i kryzysów, np.: terapię psychodynamiczną najczęściej stosuje się w przypadku zaburzeń osobowości i nerwicowych (lękowych), a także w depresji, terapię poznawczo-behawioralną najczęściej stosuje się w leczeniu nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychosomatycznych, w rozwiązywaniu kryzysów, a także w radzeniu sobie z trudnościami w kontaktach interpersonalnych. Terapię humanistyczną (egzystencjalną) stosuje się nie tyle w celu powrotu do zdrowia psychicznego, czy też uzyskania równowagi psychicznej, jak w celu samorealizacji osoby, somatoterapię stosuje się w leczeniu nerwic, depresji i zaburzeń osobowości. W pracy wykorzystuje również treningi relaksacyjne, które najczęściej stosuje się w leczeniu fobii, bezsenności, depresji, lęku, bólów głowy oraz w celu zredukowania stresu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.