LifeFree.pl

Maria Cyniak-Cieciura

Doświadczenie:

Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii ukończonych na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym po ukończonych czteroletnich studiach podyplomowych na Uniwersytecie SWPS. Pełni funkcję Przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz jest członkiem uznanych zagranicznych towarzystw psychoterapeutycznych.

Staż kliniczny odbywała na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim. Ma doświadczenie we współpracy z osobami z depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, napadami paniki, PTSD, obsesyjnymi myślami, tzw. nerwicą oraz schizofrenią. Przez ponad 5 lat pracowała w firmie konsultingowej w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

W zależności od rodzaju trudności i problemów, czasu ich występowania czy nasilenia wykorzystuje techniki klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii akceptacji i zaangażowania ACT wraz z praktyką uważności. Służy pomocą osobom, które przeżyły traumę, zmagają się z pojedynczymi lub nawracającymi epizodami depresji, napadami paniki, fobiami, obsesjami, zamartwianiem się, problemami z odżywianiem, niską samooceną, radzeniem sobie z codziennym stresem czy trudnościami w relacjach z ludźmi oraz tym, którzy aktualnie doświadczają przemocy w domu.

Inspiracja:

Zdecydowała się na prowadzenie terapii poznawczo-behawioralnej, ponieważ jako naukowiec lubi opierać się na takich metodach pomocy, których skuteczność i efekt terapeutyczny zostały zweryfikowane i udowodnione w niezależnych i rzetelnych badaniach naukowych i które pozwalają uwolnić Klientów od toczonej przez nich wewnętrznej walki, wydobywając na wierzch piękno ich osobowości i ułatwiając im prowadzenie życia w zgodzie z ich wartościami. Życie i praca oparta na procesach terapii akceptacji i zaangażowania pozwalają spełniać się w realizacji tego, co dla niej najważniejsze: wpływaniu na jakość życia osób, które zwracają się po pomoc.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.