LifeFree.pl

Katarzyna Lessmann Czardybon

Katarzyna Lessmann Czardybon
Imię i nazwisko: Katarzyna Lessmann Czardybon Profesja: Trener

Doświadczenie

 Z wykształcenia filolożka i tłumaczka. Ukończyła rusycystykę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Studiowała również filologię germańską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie psychologii menadżerskiej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ukończyła roczny Intensywny Kurs Mediacji w Akademii NVC w Warszawie. Obecnie uczestniczka II edycji Holistycznej Szkoły Trenerów oraz rocznej szkoły regresingu.

 Obszar zainteresowań i metody pracy

Przez kilka lat zarządzała zespołami dla klientów międzynarodowych w dużych organizacjach. Jako trener wewnętrzny prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji empatycznej. Rozwój osobisty łączy z rozwojem duchowym.

W pracy wykorzystuje swoje doświadczenie liderskie, trenerskie oraz dialogowe formy rozwiazywania konfliktów.

 Inspiracje

Miłośniczka natury, dzieciństwo i młodość spędziła w leśniczówce na Mazurach. Fanka kręgów kobiet, kręgów naprawczych i wszelkich innych kręgów.  Bliskie są jej idee rodzicielstwa bliskości i edukacji alternatywnej. Propagatorka chustonoszenia i karmienia naturalnego. Żona wspinacza i żeglarza, mama przedszkolaka.

Tagi

Artykuły

Czego możemy nauczyć się od roślin?

Czego możemy nauczyć się od roślin?

Inspiracje
piątek, 03 maja 2019, 13:14
Szamani już przed tysiącami lat wcielali się w postaci zwierząt i roślin, a nawet w przyrodę nieożywioną, jak kamienie, by w rytuałach i wizjach posiąść ich moc i właściwości.
O pustce. Takiej, która się przydarza, chwilowej, ulotnej, pięknej

O pustce. Takiej, która się przydarza, chwilowej, ulotnej, pięknej

Inspiracje
poniedziałek, 06 sierpnia 2018, 17:20
W błogiej pustce coś jednak jest. Tam jest pełnia. Kompletność. Niczego więcej nie trzeba. Wszystko mam. Nie szukam, nie zastanawiam się i cieszę się tym. To jest na chwilę. Ulotną. Być może inni mają inaczej. A może ktoś ma tak, jak ja.
Poznajcie Heroinę

Poznajcie Heroinę

Inspiracje
czwartek, 26 lipca 2018, 14:14
Była sobie raz dziewczyna i miała na imię Heroina. Dostała takie imię po praprababce, która była główną aktorką obwoźnego teatru variété z Petersburga i w ogóle obiektywnie rzecz biorąc, bardzo dzielną kobietą.
Zew

Zew

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 12:49
Gdy poczujesz zew, nic w danym momencie nie jest ważne. Nie możesz się skupić na niczym i myślisz tylko o tym, dopóki tego nie spełnisz. Dzikus się dobija.
Roz-Czarowanie

Roz-Czarowanie

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 12:56
Przyszło do mnie. Czym ono jest? Czy nierozerwalnie łączy się z oczekiwaniami i nadziejami. I jak to jest: mieć je czy ich nie mieć? Nie mieć też wyobrażeń i fantazji?
Dlaczego docenianie jest trudne?

Dlaczego docenianie jest trudne?

Rozwój
czwartek, 26 lipca 2018, 18:39
Dużo łatwiej jest zorganizować „cykl narzekania” – ba! Nawet w ogóle nie trzeba się starać, on zawiązuje się sam. Segmentuje się samoistnie i zwiera szeregi przez osmozę. W cykl wdzięczności trzeba włożyć wysiłek, energię o przeciwległym wektorze.
Odyseja ekstrawertyka 2018

Odyseja ekstrawertyka 2018

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 12:59
„Jestem w nastroju nieprzysiadalnym” śpiewa, albo raczej recytuje Marcin Świetlicki. Ostatnio przyszła do mnie, na nowo, po długiej przerwie jego poezja i muzyka.
Puke Management - Zarządzanie rzygiem

Puke Management - Zarządzanie rzygiem

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:00
Słuchajcie, jesteście pierwsi, którzy się o tym dowiedzą! Właśnie wymyśliłam rewolucyjną, jeszcze nie opatentowaną metodę, o chwytliwej nazwie „Puke Management - Zarządzanie rzygiem”.
Relacyjna kawa na ławę

Relacyjna kawa na ławę

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:00
W naszej głowie wątpliwości, burza mózgów. Stop klatka. Spojrzenie z boku. Dość. Symboliczne, eteryczne tupnięcie nóżką, albo dosłowne i energiczne walnięcie pięścią w stół. Koniec tych gier. Kawa na ławę.
Empatia dla siebie. Empatia dla ciała

Empatia dla siebie. Empatia dla ciała

Inspiracje
środa, 28 marca 2018, 22:48
Tyle się słyszy o empatii. Że warto być empatycznym dla innych, dla dzieci, dla świata i w ogóle. Zajmuję się tym tematem tak na serio z dobre 3 lata i wciąż na nowo zadziwia mnie, jak to działa. I gdzie jest klucz, i jak to zrobić?
Zaufanie

Ufność i coraz więcej ufności

Inspiracje
czwartek, 08 marca 2018, 13:34
A czy Ty ufasz? Potrafisz zaufać? Ja się uczę i ufam coraz to pewniej. Czasem się trochę muszę zmotywować, ale jestem spokojna o wynik, więc dzieje się to coraz łatwiej. Zaufać sobie. Zaufać swojemu ciału.
Udomowiony kot

Multitasking za kółkiem i pod wodą, czyli o pisaniu

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:10
Sam proces powstawania tekstu też jest na zasadach multitaskingu. Słowa rzadko przychodzą, gdy leżę bezczynnie w łóżku. Często dzieje się to podczas czegoś, gdy umysł tak na prawdę jest skupiony na jakiejś innej czynności, powtarzalnej. Zajęty.
Zabiegana biegnąca

Zabiegana biegnąca

Recenzje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:18
Czytałaś kiedyś książkę o sobie? No ja właśnie czytam. Na każdej stronie odnajduję odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i całą gamę inspiracji. Otwieram, czytam i zupełnie jakby ktoś wiedział, że akurat o tym niedawno rozmyślałam.
Krąg dłoni

Kręgi naprawcze w Katowicach

Rozwój, Recenzje
poniedziałek, 06 sierpnia 2018, 21:43
Dołączyłam do katowickiej grupy ćwiczeniowej Kręgów naprawczych wg metody Dominica Bartera. Krąg zwołała Monika Szczepanik w Naszej Dobrej Szkole. Grupa spotykać się będzie raz w miesiącu, przez najbliższe 6 miesięcy przy ulicy Agnieszki w Katowicach.
Harmonia Sfer

Koncert Harmonii Sfer - recenzja

Rozwój, Recenzje
czwartek, 08 marca 2018, 14:18
Byłam ostatnio na koncercie. Tyle, że to nie był zwykły koncert. Dlatego też chcę się podzielić swoimi odczuciami jako uczestnik, bo polecam go z całego serca.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.