LifeFree.pl

Karolina Matlak

Matlak Karolina
Imię i nazwisko: Karolina Matlak Profesja: Terapeuta
Strona www: http://www.psychoterapia-indywidualna.pl
E-mail: kontakt@psychoterapia-indywidualna.pl
Telefon: 692 984 559

Doświadczenie:

Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła także całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapii organizowane przez Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów. Obecnie jest na drodze do certyfikatu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest też członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz członkiem Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Jej praca oparta jest o duże doświadczenie we własnym gabinecie, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic, Oddziale Dziennym Psychiatrycznym, Zespole Leczenia Środowiskowego, Oddziale Leczenia Nerwic.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

W pracy nie ogranicza się do jednej z form psychoterapii, lecz łączy te metody, które cieszą się skutecznością. Psychoterapia prowadzona jest w nurcie psychoterapii psychodynamicznej łączonej w razie potrzeby z monodramą. Daje to możliwość sięgnięcia do przyczyn pojawiających się trudności i rozwiązania ich. Z pacjentami, gdy jest to uzasadnione, korzysta z niektórych technik terapii poznawczo-behawioralnej. Pracuje z osobami doświadczającymi poczucia kryzysu w ważnych dla nich sferach, osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń nerwicowych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, zaburzeń pod postacią somatyczną oraz z osobami chorującymi psychicznie, między innymi na schizofrenię. Ważną częścią jej pracy jest pomoc psychologiczna rodzinom osób chorujących psychicznie.

Inspiracja:

Realizuje ideę, że psychoterapia powinna być „szyta na miarę” osoby, która zgłasza się po pomoc. Uważa, że każdy człowiek jest indywidualnością. Tę indywidualność wnosi w relacje z innymi ludźmi i poprzez nią na swój indywidualny sposób przeżywa każde wydarzenie w swoim życiu. Szanując to stara się pracować tak, by odpowiedzieć na autentyczne trudności i potrzeby osoby, która przychodzi po pomoc.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.