LifeFree.pl

Iwona Kochańska

Kochańska Iwona
Imię i nazwisko: Iwona Kochańska Profesja: Terapeuta
Strona www: http://psycholog-sosnowiec.com
E-mail: ik.metamorfosi@gmail.com
Telefon: 609 656 333

Doświadczenie:

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu doradztwa personalnego. Aktualnie jest w trakcie całościowego szkolenia przygotowującego do Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Szkoli się Katowickim Instytucie Psychoterapii. Równocześnie zdobywa wiedzę z zakresu kompetencji psychologa klinicznego na specjalizacji z psychologii klinicznej na APS w Warszawie. Od ponad 5 lat jest związana działalnością pro bono w sosnowieckim Klubie Ad – Astra, gdzie prowadzi warsztaty asertywności, relaksacji, a także psychoedukację oraz porady psychologiczne dla członków Klubu.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Interesuje się psychologią pozytywną oraz Recall Healing (totalna Biologia). W swojej pracy terapeutycznej skupia się na indywidualnym podejściu do pacjenta i jego problemu, szanując jego wyjątkowość i niepowtarzalność. Dlatego też łączy: podejście psychodynamiczne (które zakłada istnienie procesów nieświadomych na nasze świadome zachowanie i wyjaśnia mechanizmy powstawania problemów); podejście systemowe (które rozumie problem pacjenta w ujęciu jego rodziny); podejście ericsonowskie (które zakłada, że każdy człowiek posiada naturalną zdolność do rozwiązywania problemów i pokonywania trudności), podejście poznawczo – behawioralne (które pozwala pokonać trudności pacjenta poprzez zmianę jego myśli, zachowań oraz reakcji emocjonalnych). Swoją pracę poddaje superwizji certyfikowanego superwizora. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty. W prowadzonym przez nią gabinecie prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, psychoterapię par i rodzin, a także konsultacje psychologiczne, pomoc psychologiczną i doradztwo zawodowe.

Inspiracja:

Wierzy, że każdy człowiek ma potencjał do pokonywania trudności. Każdy człowiek ma prawo do zmian, do własnego rozwoju i podnoszenia komfortu życia. Rolą terapeuty jest umiejętne wydobycie i rozwinięcie zasobów pacjenta w jego drodze radzenia sobie z trudnościami.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.