LifeFree.pl

Ewa Rutkowska

Rutkowska Ewa
Imię i nazwisko: Ewa Rutkowska Profesja: Terapeuta
Strona www: http://psychoterapia-koszalin.pl
E-mail: rutkowskaewa@tlen.pl
Telefon: 609 572 442
Facebook: https://web.facebook.com/psychoterapia.koszalin/

Doświadczenie:

Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Staż psychoterapeutyczny odbyła w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kompleksowe szkolenie z zakresu terapii ericksonowskiej. Przeszła Program Edukacji Psychologicznej w zakresie Terapii Gestalt. W pracy stricte psychoterapeutycznej pracowała z indywidualnym klientem, parami małżeńskimi i rodzinami w kontekście problemów z ich dziećmi (zaczynając od małych dzieci, a kończąc na usamodzielniającej się młodzieży).

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Jej doświadczenie zawodowe, zdobywane w wielu miejscach, a ostatnio w ośrodku adopcyjno-opiekuńczym, poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz na terenie prywatnego gabinetu wsparte wieloletnim doświadczeniem żony i matki stanowi zasób, który chciałaby zaproponować. Jest to praca opierającą się na teraźniejszości i zmierzającą ku przyszłości. Będzie można poznać siebie z zupełnie innej strony, odkryć w sobie siłę i bogactwo, którego nie znaliście lub z którego dotąd nie korzystaliście. Zgodnie z podejściem ericksonowskim będzie wspólnie odkrywać zasoby klienta, by mógł radzić sobie w nowy, bardziej skuteczny sposób ze swoimi problemami i w ten sposób czynić życie bardziej spokojnym, pogodnym i twórczym. Obok innych metod, korzysta z metafory i bajki. W umiejętności posługiwania się tymi metodami posiada duże doświadczenie. Pracując z dziećmi i młodzieżą, zawsze zaprasza ich rodzin. Rodzina pracująca w interesie osoby chorej osiąga wiele korzyści, włącznie z minięciem objawów choroby, z którymi się zgłosiła.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.