LifeFree.pl

Emilia Ślimko

Emilia Ślimko
Imię i nazwisko: Emilia Ślimko Profesja: Trener

Doświadczenie:

 

Z wykształcenia psycholog i antropolog kulturowy. Od 2008 roku zaangażowana jest w działania organizacji pozarządowych związanych z edukacją ekologiczną oraz globalną. Wieloletnia współpracowniczka Polskiej Zielonej Sieci, w której realizowała kampanie społeczne związane z tematyką żywności we współczesnym świecie oraz zmianami klimatu. Prowadzi wykłady, warsztaty oraz szkolenia dla młodzieży i dorosłych. Autorka publikacji edukacyjnych i aktywistka ekologiczna. Współzałożycielka krakowskiej Fundacji Otwarty Plan, zajmującej się tematyką zrównoważonego miasta. Jest nauczycielką medytacji uważności (mindfulness), w procesie certyfikacji w Mindfulness Association UK. Absolwentka psychologii oraz etnologii i antropologii kulturowej na UJ. Studentka II edycji Holistycznej Szkoły Trenerów. 

 

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Od czasów studenckich zafascynowana jest ideą zrównoważonego rozwoju, integrującego potrzeby człowieka oraz ochronę przyrody z rozwojem cywilizacyjnym. Maksymę „myśl globalnie – działaj lokalnie” stosuje w praktyce, pracując na rzecz lokalnych rozwiązań problemów globalnych, w tym przede wszystkim upowszechniając odpowiedzialny/świadomy styl życia. U podstaw jej pracy leży przekonanie, że zmiany rzeczywistości społecznej możliwe są dzięki rozwojowi świadomości jednostek oraz wzmacnianiu postawy odpowiedzialności za otaczający świat. Zwolenniczka komunikacji empatycznej oraz integralnego podejścia do rozwoju człowieka.

Artykuły

Emocje w pracy trenera. Strach

Holistyczne Szkice Trenerskie. Emocje w pracy trenera. Strach

Rozwój
wtorek, 15 października 2019, 00:10
W powszechnym doświadczeniu strach to jedna z bardziej niepożądanych emocji. Kryje się pod stresem, tremą, denerwowaniem się, niepokojeniem. Najlepiej, aby strachu nie było, myślisz. Ale się pojawia, (prawie) zawsze jest.
Moc parafrazy

Moc parafrazy.

Inspiracje
piątek, 27 września 2019, 23:40
Właściwie to nic wielkiego. Powtarzasz to, co przed chwilą powiedziała osoba, z którą rozmawiasz. Zależy Ci na kontakcie i chcesz uniknąć nieporozumień, więc sprawdzasz, czy dobrze rozumiesz, co słyszysz...
Holistyczne Szkice Trenerskie. O uważnej komunikacji.

Holistyczne Szkice Trenerskie. O uważnej komunikacji.

Rozwój
poniedziałek, 03 czerwca 2019, 21:53
Wiele osób, które spotykam, tęsknią za tym, aby być naprawdę wysłuchanym. Ja też za tym tęsknię. To takie uczucie, kiedy wiesz, że to co mówisz, ląduje w umyśle i sercu drugiej osoby.
Zacznij tu, gdzie jesteś!

Zacznij tu, gdzie jesteś!

Rozwój, Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:06
Praktykowanie uważności to otwieranie się na Nie-Wiedzenie. Dostrzegam swoje oczekiwania, mogę je obserwować, a jednocześnie wyjrzeć poza nie, jak przez okno. Co jest za oknem? Może zobaczę coś po raz pierwszy?
Ciało w praktyce uważności

Ciało w praktyce uważności

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:37
W praktyce uważności zwracamy się w stronę bieżącego doświadczenia, czyli tego, co się wydarza tu i teraz.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.