LifeFree.pl

Dorota Komasa

Dorota Komasa
Imię i nazwisko: Dorota Komasa Profesja: Trener
Strona www: https://komasadorota.wordpress.com/
E-mail: swiatlopelni.kontakt@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/SwiatloPelni/

Doświadczenie:

Stworzyła i prowadzi między innymi autorski Cykl Warsztatów dla Kobiet „Od Nowiu do Pełni”, "Wojownik. Wojowniczka.Wytańcz to!”, „Matka i córka. Projekt taneczno-improwizacyjny”. Współprowadzi warsztat „Taniec Dźwięku w Ciele”. Przez ponad dwa lata współtworzyła i wspierała projekt: Naturalne Przedszkole i Szkoła „Bukowy Dom”. Wraz z Małgorzatą Jabłońską prowadziła warsztaty dla dzieci z opiekunami w ramach Mothers of Design oraz szereg innych projektów.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

W swojej pracy wykorzystuje różne elementy pracy z ciałem, pracy mentalnej, arteterapii, choreoterapii, socjoterapii, neurodydaktyki czy pedagogiki zabawy. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem tworząc i prowadząc szereg autorskich warsztatów, zarówno dla dzieci jak i rodziców i dorosłych. Wciąż rozwija swoje kompetencje w zakresie tańca, świadomości ciała, psychoedukacji, arteterapii i zdrowego stylu życia. Pracuje pod superwizją.

Inspiracja:

Udział w Treningu Wojowników Serca, własna psychoterapia i uczenie się różnych stylów tańca pozwoliło jej doświadczyć i jak ważny jest proces i przekraczanie własnych schematów (mentalnych, emocjonalnych czy ruchowych), i jak ważne jest w tym procesie odpowiednie wsparcie. Wierzy w podejście holistyczne do rozwoju człowieka, dlatego m.in. zdecydowała się na udział w Holistycznej Szkole Trenerów w Katowicach. W życiu osobistym wciąż uczy się jak łączyć Serce z Rozumem.

Tagi

Artykuły

Relacja z Warsztatów Wojownik/Wojowniczka.Wytańcz to!

Relacja Doroty Komasa z Warsztatów Wojownik/Wojowniczka.Wytańcz to!

Recenzje
wtorek, 17 lipca 2018, 12:53
Wspólnie połączyłyśmy siły, tworząc 6 godzinny warsztat łączący ruch, taniec, świadomość, oddech, głos, dźwięk, muzykę na żywo, intuicję i umysł, wizualizację i rysunek. Całość połączona w cyklu 4 spotkań na każdą porę roku.
Różne oblicza kobiecości

Różne oblicza kobiecości

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:01
A gdy staniesz samą za sobą i powiesz „nie”, gdy to naprawdę czujesz, orszak innych stanie z Tobą ramię w ramię. Może nie od razu, z pewnością jednak wcześniej, niż gdy nie robisz nic. Reakcja nie jest tożsama z agresją.
Znalazłam to, co daje mi siłę

Znalazłam to, co daje mi siłę. Kobieta i taniec

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:09
Ta radość płynie tak od środka, bo znalazłam to, co daje mi siłę, kontaktuje ze swoim ciałem i emocjami. Buduje moją moc, w ciele ale i w umyśle poprzez przesiewanie myśli i odrzucanie tych, które mi nie służą, osłabiają. To jak oddzielanie ziarna od plew.
Pozwól swej Duszy się zbliżyć

Pozwól swojej Duszy się zbliżyć. Kobieta i taniec

Inspiracje
piątek, 16 marca 2018, 21:19
Podzielę się z Tobą pewną historią, własnym doświadczeniem, być może znajdziesz w nim coś dla siebie. Może wydać Ci się prawdziwe lub fikcyjne. Spokojnie można by je uznać za fikcję literacką, ja jednak doświadczyłam jej całą sobą.
Ukochać rzeczy małe. Kobieta i taniec

Ukochać rzeczy małe. Kobieta i taniec

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:08
Nieustannie uczę się, co to znaczy „otwierać się na możliwości jakie pojawiają się z zewnątrz” oraz „budowanie wewnętrznej mocy”.
Nie ignoruj siebie!

Nie ignoruj siebie!

Inspiracje
środa, 07 marca 2018, 13:47
Dobrze jest się czasem wku*zyć. Natychmiast łapie się kontakt z tym, czego się chce, a czego się nie robi. Albo z tym, że to TU właśnie mam granice, którą należy zaznaczyć.
Taniec naturalny. Czyli właściwie jaki?

Taniec naturalny. Czyli właściwie jaki?

Recenzje, Inspiracje
sobota, 10 lutego 2018, 15:39
Taniec naturalny. Czyli właściwie jaki? Ekspresja ruchowa? To przecież dla dzieci! Spontaniczność to takie zjawisko, które większość z nas dorosłych przypisuje dzieciom, szczególnie tym 2-6 letnim. Im dalej w las, tym jej coraz mniej, prawda?
Człowiek istotą stadną. Zniewolenie do wolności

Człowiek istotą stadną. Zniewolenie do wolności

Rozwój, Recenzje
czwartek, 08 marca 2018, 14:17
Gdzie kończy się wolność a zaczyna zniewolenie? Co to znaczy być wolnym? I czy w zależności też znajdzie się miejsce na wolność? Takie i inne pytania stawialiśmy sobie podczas ostatniego zjazdu Holistycznej Szkoły Trenerów, podczas warsztatu EKO.

Wydarzenia

Wojownik | Wojowniczka -  wytańcz to!

Wojownik | Wojowniczka - wytańcz to!

Warsztaty
2018-04-21
21 kwietnia zapraszamy na warsztaty z Dorotą Komasa pt. Wojownik | Wojowniczka - wytańcz to! Oficjalnie mamy już wiosnę, dzień jest dłuższy, jaśniejszy, cieplejszy, coś już pełza, brzęczy i fruwa, oddychamy z ulgą po półrocznej zimie... Czy wszystko w nas się budzi? Może oczy chłoną kolory, ale serce jeszcze skulone w umartwieniu? Biodra zdrętwiałe, kręgosłup, wątroba i płuca wypominają z żalem ciężkie zimowe chwile? Cokolwiek się dzieje, nie wchodźmy w zmiany drastycznie.
Kocham siebie więc...

Wyzwanie. Kocham siebie, więc...

Inne
2018-02-14 - 2019-02-14
Od dziś, przez kolejny tydzień (może dłużej) zapraszam Cię do wyzwania z okazji "Walentynek". Dla kogo? Niezależnie czy jesteś singlem/singielką, żoną/mężem, partnerem/partnerką. Płeć i wiek nie mają znaczenia :) Gdzie? Niezależnie od tego gdzie mieszkasz, jak często masz dostęp do internetu, możesz wziąć w tym dział. Inwestycja? Free, choć liczyć tu możesz swój czas i energię poświęconą na zrobienie dla siebie czegoś.
Ja Kobieta - Ja Mężczyzna. Wspólna podróż w tańcu

Ja Kobieta - Ja Mężczyzna. Wspólna podróż w tańcu

Warsztaty
2018-09-14 - 2018-09-16
Ja Kobieta - Ja Mężczyzna. Wspólna podróż w tańcu. Zapraszamy Cię na 3 dniowy warsztat, podczas którego będziemy tańczyć swój taniec, kobiety i mężczyźni. Podczas pracy warsztatowej przez dwa dni pracować będziemy oddzielnie. Męską grupę poprowadzi Marcin Jaguar Kuc. A Żeńską Dorota Komasa. Spotykać się będziemy wspólnie w przestrzeni kuchni, przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. A także ostatniego dnia, gdzie spotkamy się we wspólnej tanecznej przestrzeni. Aby to co odkryjemy mogło zaistnieć.
Wojownik/Wojowniczka to postawa. WYtańcz to!

Wojownik/Wojowniczka to postawa. WYtańcz to!

Warsztaty
2018-02-24
Warsztat dla Kobiet i Mężczyzn. Jak wyzwolić w sobie postawę pełną odwagi, pewności, skuteczności? Jak ma się do tego ciało, słabości i lęki? Do tego jeszcze ta muzyka na żywo i dusza... Różne mogą być drogi naszego rozwoju, to co proponuję jest drogą poprzez świadomość ciała, improwizację tańca, ekspresję ruchową, włączając w to świadomy oddech i głos.
Od Nowiu do Pełni. Cykl taneczno-rozwojowy

Od Nowiu do Pełni. Cykl taneczno-rozwojowy

Warsztaty
2018-02-14
Od Nowiu do Pełni, to cykliczne warsztaty, tak jak cykliczne są nasze cykle i Cykl Księżyca. Spotykamy się w okolicy dni kulminacji Księżyca w jego dwóch fazach. Po to aby odnowić w sobie poczucie połączenia z Naturą, której jesteśmy żywą częścią.
Improwizacja głosem i ruchem - warsztat śpiewu intuicyjnego

Improwizacja głosem i ruchem - warsztat śpiewu intuicyjnego

Warsztaty
2018-03-20
Spotkanie w kręgu szczególnie dla tych którzy tęsknią za nieskrępowanym, wolnym śpiewem, pełnym radości, uczuć i ekspresji. Dla tych co tęsknią za byciem razem, w kontakcie, w przyjemności bycia, bez oceny i określania na kategorie, kolory czy poprawne/ niepoprawne. Dla tych co lubią działać z przymrużeniem oka, z podniosłym poczuciem ważności chwili albo ze swobodnym tworzeniem czegokolwiek i jakkolwiek.
Taniec Dźwięków w Ciele. Warsztat dla kobiet i mężczyzn

Taniec Dźwięków w Ciele. Warsztat dla kobiet i mężczyzn

Warsztaty
2018-02-17
Taniec Dźwięków w Ciele, to propozycja warsztatów łączących ze sobą pracę z dźwiękiem, ruchem, tańcem, oddechem i głosem. Jest to propozycja pracy skierowanej na rozwój, rozluźnienie, ekspresję, po to aby pozbyć się blokad, które krępują nasz potencjał. Będziemy doświadczać i uczyć się, jak możemy na co dzień dbać o swoje ciało, duszę i umysł, aby żyć bardziej harmonijnie i w zgodzie ze sobą, bez konieczności szarpania się i tracenia energii na to co zbędne.
Wakacje od Nowiu do Pełni. Na Mazurach!

Wakacje od Nowiu do Pełni. Na Mazurach!

Warsztaty
2018-08-01 - 2018-08-05
Kochana Kobieto, zapraszam Ciebie na wyjątkowy wakacyjny wyjazd Od Nowiu do Pełni, który odbędzie się w przepięknym naturalnym domu, w mazurskiej małej wiosce Gajrowskie. Będzie to czas spotkania ze sobą, swoją kobiecością i innymi kobietami. Okazja do Odnowy.
Balon

Holistyczna Szkoła Trenerów

Warsztaty
2018-01-23 - 2018-01-26
Warsztat otwarty "Holistyczna Szkoła Trenerów" w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.