LifeFree.pl

Anna Cygan

Anna Cygan
Imię i nazwisko: Anna Cygan Profesja: Trener
E-mail: annacygan8@gmail.com
Telefon: 666 834 880
Facebook: https://www.facebook.com/pdrogadodomu/

Doświadczenie:

Na co dzień towarzyszę swoim małym dzieciom – w ilości 4 – w poznawaniu świata i odkrywaniu kim są. Jestem edukatorem domowym, doulą, doradcą okołoprenetalnym i laktacyjnym oraz chustonoszenia.

Towarzyszę i wspieram osoby „czekające na życie”, zmagające się z zaburzeniami odżywiania (bulimia, anoreksja), zaburzeniami depresyjnymi, wypaleniem zawodowym i szczególnie mi bliskim wypaleniem roli matki, rodzica, żony. Towarzyszę w zrzucaniu wyobrażeń, w poznawaniu swojego ciała, swojego umysłu, swoich emocji i prowadzę do SERCA – do Domu. Do tego miejsca, w którym wszystko się zaczyna i wszystko ma rozwiązanie, w drodze do bycia sobą i akceptacji. Gdzie człowiek jest CAŁOŚCIĄ kompletną i wystarczającą.

Organizuję warsztaty rozwojowe otwarte w Pracowni, warsztaty dla rodziców wspierające ich w wątpliwościach i wyzwaniach rodzicielskich. Tworzę i realizuję projekty szkoleń i warsztatów z zakresu kompetencji miękkich, społecznych, rodzicielskich, profilaktyki pozytywnej (poczucie własnej wartości, siły resilience). Pracownia współpracuje z psychologami i psychoterapeutami oraz innymi trenerami rozwoju osobistego i warsztatu, a także ośrodkami i instytucjami. Jest firmą szkoleniowo - doradczą, realizującą warsztaty i szkolenia dla instytucji i firm, z zakresu zagadnień psychologiczno - pedagogicznych. Projektujemy także szkolenia/warsztaty dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Usługi świadczone przez Pracownię, są realizowane zarówno w Sali warsztatowej Pracowni, jak i mobilnie w miejscu wyznaczonym przez klienta.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Pracuję w oparciu o komunikację empatyczną i coaching. Bliskie mi są koncepcje Świadomego Rodzicielstwa, Rodzicielstwa Bliskości, gdzie bezpieczna więź i relacja jest fundamentem funkcjonowania rodzica i kształtowania się osobowości dziecka. Bliskie są mi kierunki: psychologia Gestalt- skoncentrowana na „tu i teraz” i psychologia zorientowana na proces a także psychologia pozytywna próbująca określić podłoże ludzkiego szczęścia i dobrostan, skoncentrowana na kompetencji człowieka, jego zasobach. Wierzę i doświadczam na co dzień, że ludzie są kompetentni i są w stanie poradzić sobie z wyzwaniami – pomagam im to odkryć. Mistrzami kompetencji są dzieci do momentu aż dorośli tego ich nie oduczą – ucząc.

W pracowni Droga Do Domu Pracujemy w oparciu o narzędzia warsztatowe, z głębokim rozumieniem i uwzględnieniem procesu grupowego oraz holistycznego podejścia do człowieka i procesu.  

Inspiracje:

Co najbardziej lubię robić? Być w „chwili obecnej” i podążać za tym co przychodzi, bez wyobrażeń, popędzania, oceniania. Nie ma zwykłych chwil. Czasem maluję, piszę, czasem śpiewam, czasem rzucam się z Maluchami ciecierzycą, czasem sprzątam, czasem płaczę...uwielbiam CISZĘ, która przychodzi jak jest potrzebna. JESTEM.

Czym jest dla mnie podejście holistyczne:

Ujęcie holistyczne jest dla mnie postrzeganiem człowieka jako kompletnej i wystarczającej Całości: świadomości Ja, Duszy reprezentowanych przez umysł, emocje i ciało, będących w ścisłej zależności ze sobą i na siebie nawzajem oddziałujących.

Z wielu powodów (o których innym razem) są one rozdzielane (separacja) i następuje identyfikacja umysłu osoby w różnych korelacjach z ciałem, myślami, emocjami, w oderwaniu od świadomości i pozostałych części, człowiek wtedy jest niekompletny, rozdarty, zestresowany, zagubiony, w stałym konflikcie wewnętrznym. Zespolenie i zharmonizowanie (integracja) tych elementów stanowi istotę Pełni Życia i Człowieczeństwa. Drogę i Cel.

W moim towarzyszeniu dzieciom, holistyczne podejście do siebie, do nich ma fundamentalny wpływ na „jakość mojej obecności”, czyli uważność, bycie w kontakcie z sobą samą i sposób komunikowania - „język serca”. Dzięki takiemu podejściu mogę widzieć, słyszeć i CZUĆ wyraźniej, głębiej, bo dzieci można „czytać” i uczyć się od nich czucia i przepływu, one pokazują nam prawdę o nas w niezwykły sposób.

Holistyczne podejście, pozwala mi „widzieć’, „czuć” „ to co jest pod spodem” w pracy z grupą dorosłych, lepiej rozumieć, przyjmować i podążać za tym co przychodzi, i widzieć w tym właśnie to co ma się dziać. Obserwacja mądrości płynącej z ciała, emocji, intuicji owocuje głębokim spokojem i radością, i ta świadomość siebie i poszczególnych uczestników otwiera przestrzeń na zaistnienie tego co ma zaistnieć. W pracy z grupami podejście holistyczne przenosi się także na swoistą efektywność i wewnętrzne zaangażowanie uczestników w temacie warsztatu. Ludzie mają głęboką tęsknotę, by „być widziani i usłyszani” w Całości (choć najczęściej nie są tego świadomi), nie tylko przez pryzmat tematu warsztatu czy uczestnika, i paradoksalnie okrutnie się tego boją.

Artykuły

Ja tak nie mam. Nie jestem ZEN

Ja tak nie mam. Nie jestem ZEN

Rozwój, Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:07
„Przyszła kryska na Matyska” - pytanie: po co mi rozwój? Trafiło i na mnie. I szybko się zorientowałam, że rozwój nie musi zakładać „niewystarczalności”. Właściwie dla każdego może oznaczać coś innego.
Pustynia w  środku miasta, czyli jak żyć obok stresu i monotonii

Pustynia w środku miasta, czyli jak żyć obok stresu i monotonii

Inspiracje
czwartek, 01 marca 2018, 15:42
Różne, czasem „wyszukane” sposoby radzenia sobie ze stresem, monotonią (heh...”życiem”) są przez nas wykorzystywane, najczęściej jednak stosowane doraźnie nic nie zmieniają na dłużej w sytuacji klienta.
Dlaczego pasterze somalijscy i orlice w gnieździe są szczęśliwe?

Dlaczego pasterze somalijscy i orlice w gnieździe są szczęśliwe?

Inspiracje
piątek, 23 lutego 2018, 18:15
Szczęście jest stanem, którego doświadcza JA tylko w kontakcie z tym co JEST w rzeczywistości. Ruch dla samego ruchu, pisanie dla pisania, patrzenie dla widzenia, czynność dla samej czynności, czucie dla czucia, chwila dla chwili…
Radość i ból - mozaika portret

Radość i ból – dwie strony tej samej monety

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:19
Czy zdarzyło Ci się kiedyś słyszeć „Nie ciesz się za wcześnie”, „Nie ciesz się za bardzo”… A radości to najlepiej też nie czuj… tej płynącej z pokonanej trudności, z sukcesu, tej płynącej z przyjemności, tej płynącej z zakochania…
Depresja

Jesteś… długo Cię nie było…

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:19
Wciąż mało się mówi o zaburzeniach odżywiania. A do mnie regularnie zgłaszają się osoby mniej lub bardziej związane z tematem. Najczęściej najbliżsi... przyjaciele..."cierpiący", docierają także sygnały, że zjawisko ma ogromna skalę…
Poczuj… może nigdy nie czułeś… - postać na progu

Poczuj… może nigdy nie czułeś…

Inspiracje
wtorek, 17 lipca 2018, 13:20
Czas na dorośnięcie, wyjście z klatki. Ze szczególnym uwzględnieniem uważności chwili obecnej i mądrości płynącej z serca i z ciała. Ciało nigdy nie kłamie, a serce najlepiej prowadzi. To czego potrzebujesz, całą Mądrość, nosisz w sobie.
Dzieci w tęczy

Ujęcie holistyczne

Rozwój
środa, 24 stycznia 2018, 14:37
Ujęcie holistyczne jest dla mnie postrzeganiem człowieka jako kompletnej i wystarczającej Całości: świadomości Ja, Duszy reprezentowanej przez: umysł, emocje i ciało, będących w ścisłej zależności ze sobą i na siebie nawzajem oddziałujących.
Będąc w Drodze

Będąc w Drodze

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:21
Droga, czyli to wszystko czego doświadczamy oraz kierunek, w którym chcemy podążać. Droga to wędrówka - właściwie pokonywana, sama w sobie daje szczęście. Każdy ma swoją własną Drogę. Na tej drodze mogą dziać się różne rzeczy.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.