LifeFree.pl

Aleksandra Prasek

Prasek Aleksandra
Imię i nazwisko: Aleksandra Prasek Profesja: Terapeuta
Strona www: http://www.aleksandraprasek.pl
E-mail: psycholog@aleksandraprasek.pl
Telefon: 508 661 774
Facebook: https://web.facebook.com/psychoterapeutaradom/

Doświadczenie:

Absolwentka psychologii, ukończyła również 2-letnie Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2010 roku, stale prowadzi terapię osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Pracowała w takich miejscach jak Świetlica Socjoterapeutyczna w „Towarzystwie Nowa Kuźnia” w Lublinie, Wojskowa Pracownia Psychologiczna w Radomiu, III Liceum Ogólnokształcące w Radomiu. Aktualnie jest w trakcie zdobywania Certyfikatu Psychoterapeuty.

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Podstawową formą terapii prowadzonej przez nią jest psychoterapia indywidualna. Psychoterapię prowadzi na gruncie koncepcji psychodynamicznej, czerpiącej z osiągnięć psychoanalizy oraz współczesnej psychiatrii. W pracy terapeutycznej koncentruje się na nieświadomych strukturach i procesach psychicznych w ramach bezpiecznej i opartej o zrozumienie relacji z klientem. Zrozumienie osoby, z którą pracuje, opiera na treściach przez nią wprowadzanych na sesji oraz na relacji terapeutycznej, która buduje się od pierwszego spotkania. Jest przekonana, że relacje interpersonalne oraz słowa mogą wyrządzić trwałe zmiany w psychice człowieka, a więc relacja i słowa mogą ją też uzdrawiać. Terapia kończy się po osiągnięciu założonych przez klienta celów.

Prowadzi również psychoterapię par, w której uczestniczą osoby będące ze sobą w związku. Poruszane są wszelkie tematy, które para uznaje za istotne i o których obie osoby chcą mówić. Kolejną formą terapii jest psychoterapia dzieci i młodzieży. Przy pomocy rozmów, technik socjoterapeutycznych oraz zabawy terapeutycznej pracuje z dziećmi do 12 roku życia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.