LifeFree.pl

Agnieszka Bonar-Sadulska

Agnieszka Bonar-Sadulska
Imię i nazwisko: Agnieszka Bonar-Sadulska Profesja: Trener
Strona www: http://www.correlation.pl
E-mail: agnieszka.bonar@correlation.pl
Telefon: 694-463-015
Facebook: https://www.facebook.com/CORrelationSwiadomoscCiala/

Trenerka rozwoju osobistego w trakcie szkolenia przygotowującego do rekomendacji trenerskiej PTP (Holistyczna Szkoła Trenerów).

Z wykształcenia biotechnolog, przez ponad 10 lat pracowała jako wykładowca przybliżający zagadnienia związane ze zdrowiem, leczeniem naturalnym i holistycznym podejściem do profilaktyki chorób.

Od ponad 15 lat zaangażowana w rozwój osobisty, stopniowo odkrywa coraz większą przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Założycielka CORrelation - przestrzeni do rozwijania  świadomości ciała https://correlation.pl/. Prowadzi warsztaty dotyczące odkrywania i rozwijania świadomości ciała oraz praktykowania uważności poprzez ciało.

Współtworzy Fundację Willigisa Jagera „Mądrość Wschodu i Zachodu. Współautorka bloga www.wszystkoJEDNO.com (regularne publikacje dotyczących obszaru ciała) oraz redaktorka książek wydawanych przez Fundację. Zaangażowana w praktykę zen w ramach świeckiej linii zen Pusta Chmura.

Correlation - przestrzeń, która poprzez warsztaty i szkolenia oferuje możliwość odkrywania, doświadczania i rozwijania świadomości ciała. Jest to umiejętność, która prędzej czy później, “upomni się” o siebie w życiu codziennym, podczas rozwoju osobistego, pracy terapeutycznej czy w praktykach medytacyjnych. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem inspirujemy do coraz bardziej świadomego życia: wchodzenia w codzienność z uważnością i szacunkiem do wszystkiego, co nas współtworzy.  Inspirujemy do “poczucia siebie” na nowo, poznania języka jakim ciało komunikuje się z nami oraz wejścia w proces ważnych zmian, które dają początek pogłębianiu doświadczania świata. To ważny krok ku poprawie jakości życia i komunikacji z innymi ludźmi oraz otwierania się na naszą wewnętrzną mądrość, z którym mamy kontakt właśnie poprzez nasze ciało.

Doświadczenie:

Trenerka rozwoju osobistego

Obszary zainteresowań i metody pracy:

Rozwój świadomości ciała, praktyka uważności poprzez ciało, inspiracja focusingiem, TRE, SE

 

Artykuły

Uważność całości: Jak “chowasz” w ciele swój lęk?

Uważność całości: Jak “chowasz” w ciele swój lęk?

Rozwój
czwartek, 15 października 2020, 11:36
Warto poznać zależność między konkretnymi somatycznymi objawami, a nierozładowany lękiem. To pierwszy krok do pomocy sobie, do zaopiekowania się sobą i historią, którą nosimy w ciele.
Przyjmij. Nie odrzucaj.

Przyjmij. Nie odrzucaj.

Rozwój
wtorek, 02 czerwca 2020, 10:27
Jak radzić sobie z tym, co zapisało ciało? Jak przyjąć to, co było tak trudne, że musiało zostać zepchnięte? I jaki jest w ogóle sens wsłuchiwania się w to, co ciało mówi?
Twój Wewnętrzny Głos

Twój Wewnętrzny Głos

Rozwój
piątek, 29 maja 2020, 17:55
Nikt nie ma już wątpliwości, że mózg oddziaływuje na pracę narządów wewnętrznych. Nikt też nie zaprzecza, że jeśli proces też przebiega nieprawidłowo, to pojawiają się dolegliwości psychosomatyczne.
Po co

Po co "wracać do siebie"?

Rozwój
piątek, 14 lutego 2020, 23:34
Jak żyć, skoro zmiana goni zmianę oraz zaczyna docierać do nas, że “jedyną pewną rzeczą jest zmiana”? Jak podnosić się po kolejnych traumach, skoro sił jakby coraz mniej? Jak żyć, mając coraz szerzej otwarte oczy?
Co się kończy, a co zaczyna?

Co się kończy, a co zaczyna?

Inspiracje
czwartek, 09 stycznia 2020, 08:38
Dzień po dniu zbliżamy się w stronę Sylwestra, umownej granicy za ktorą dla wielu z nas zaczyna się "to nowe", a dla wielu kończy "to stare". I już tutaj pojawia się ciekawa obserwacja...
Granice

Granice

Rozwój
czwartek, 28 listopada 2019, 18:19
Czym są granice, o których tyle się mówi w psychologii? Jaki jest ich związek ze świadomością ciała, skoro nie chodzi tutaj jedynie o granice cielesne?
Przez ciało do emocjonalnych ran

Przez ciało do emocjonalnych ran?

Rozwój
środa, 20 listopada 2019, 14:40
Dlaczego tak ważne jest poznanie i poczucie jakie historie nosimy w sobie, jakie wydarzenia zapisały się w naszym ciele? Po co dotykać tych ran, wskrzeszać to, co już minęło?
Poprzez ciało do Prawdy?

Poprzez ciało do Prawdy?

Rozwój
czwartek, 10 października 2019, 21:59
Przygotowując kilka dni temu wpis chciałam podzielić się z wami refleksjami na temat intuicji i tego jaką rolę w jej odbieraniu odgrywa ciało. Byłam przy słowach Grzegorza Pawłowskiego...
Przez ciało do Pełni

Przez ciało do Pełni

Rozwój
czwartek, 05 września 2019, 22:28
Wracając do starych książek trafiłam na niemal już kultową pozycję “Życie piękna katastrofa”, w której Jon Kabat-Zinn napisał...
Zazen/Photo by David Gabriel Fischer

Medytacja jako praktyka cielesna.

Rozwój
poniedziałek, 15 lipca 2019, 21:18
Stwierdzenie, że zazen jest praktyką cielesną, może u niektórych osób wywołać spore zaskoczenie: "jak to? skoro zen jest ścieżką duchową, to gdzie tutaj miejsce dla ciała, chodzi przecież o doskonalenia ducha, o jego trening?".
Jak zrywamy więź z ciałem?

Jak zrywamy więź z ciałem?

Rozwój
wtorek, 28 maja 2019, 21:09
Obecnie wiele mówi się o zerwaniu więzi z ciałem, o odcięciu od ciała, utracie kontaktu z doznaniami somatycznymi. I to nie tylko w kontekście traumy.
Czy życie przez ciebie płynie?

Czy życie przez ciebie płynie?

Rozwój
wtorek, 28 maja 2019, 20:58
Już nie raz przyglądaliśmy się czym jest świadomość ciała, zastanawialiśmy jak ją odkrywać w sobie na nowo, jak pogłębiać. Teraz chciałabym, abyśmy zatrzymali się przy pytaniu: czy można ją w ogóle utracić, czy trzeba jej rzeczywiście szukać...
O czym szepczą i krzyczą nasze ciała?

O czym szepczą i krzyczą nasze ciała?

Rozwój
wtorek, 21 maja 2019, 20:22
Ktoś kiedyś powiedział, że ciało mówi to, o czym umysł woli milczeć lub o czym boi się nawet pomyśleć … Zagłębiając się w zagadnienia psychosomatyki trudno się z tym nie zgodzić!
Zen a praktyka mindfulness

Zen a praktyka mindfulness

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 19:34
W sumie na czym polega różnica między praktyką zazen a tak popularnym teraz mindfulness? Przecież obie praktyki nawiązują do buddyzmu, w czym więc tkwi różnica? A może jej nie ma?
Po co nam uważność poprzez ciało?

Po co nam uważność poprzez ciało?

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 19:01
Uważność - pojęcie ostatnio bardzo popularne, wręcz modne, w rozwoju osobistym odmieniane przez chyba wszystkie przypadki, a jednocześnie nie tracące przez to nic ze swojej jakości.
Uważność a świadomość ciała

Uważność a świadomość ciała

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 18:56
Zwrócenie się ku uważności to jeden ze sposobów na nawiązanie kontaktu z mózgiem emocjonalnym, o którym wspominałam w poprzednim wpisie.
Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z własnym ciałem?

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z własnym ciałem?

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 18:52
Jak poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami czy wręcz - z traumą, która odbija się echem w ciele? Jak wesprzeć proces psychoterapii lub jaki może być kolejny krok po "intelektualnym" przepracowaniu wewnętrznych zranień?
Jak dotrzeć do mózgu emocjonalnego?

Jak dotrzeć do mózgu emocjonalnego?

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 18:44
Pora zmierzyć się z pytaniem postawionym w poprzednim wpisie: "w jaki sposób dotrzeć do mózgu emocjonalnego?"
Gdzie powstają nasze emocje?

Gdzie powstają nasze emocje?

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 18:39
Prędzej czy później na ścieżce rozwoju osobistego zadamy sobie pytanie: "gdzie powstają emocje – w ciele czy w mózgu?”

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.